Успішно завершені випробування на функцію автоматичного таксі та польоту Байрактар Кизилельма (Bayraktar Kızılelma), першого безпілотного військового літака Туреччини, розробленого компанією Байкар повністю за рахунок власних національних ресурсів.
Концептуальний дизайн Кизилельма, який вперше був представлений на Teknofest у Самсуні, був завершений у травні 2021 року.
Байрактар Кизилельма, перший у Туреччині безпілотний винищувач, розроблений Байкар з майже 20-річним досвідом і технологіями, продовжить наземні випробування. Перший політ запланований на найближчий час.
Керував проектом Сельчук Байрактар
На початку тижня Байрактар Кизилельма був переведений до Центру льотної підготовки та випробувань АКИНДЖИ у Текірдаг/Чорлу. Тут було успішно завершено випробування автоматичного таксі з безпечними стяжками. Успішно завершено перше випробування автоматичного таксі та ходу, яке проводилося без безпечних стяжків під керівництвом голови правління Байкар та технологічного керівника Сельчука Байрактара. Таким чином Байрактар Кизилельма став на крок ближче до свого першого польоту.
Можливість посадки - зльоту на кораблях з короткою злітною смугою
Байрактар Кизилельма стане платформою, яка революціонізує поле бою завдяки можливості посадки та зльоту, особливо на кораблях із короткою злітно-посадковою смугою. Байрактар Кизилельма, який був розроблений для можливості посадки та зльоту на кораблях з короткою злітною смугою, таких як корабель TCG Anadolu, який Туреччина побудувала та зараз проводить крейсерські випробування, відіграватиме важливу роль у закордонних місіях завдяки цій здатності.
Низька радіолокаційна видимість
Байрактар Кизилельма успішно виконуватиме найскладніші місії завдяки низькій радіолокаційній видимості, яку він отримає завдяки своїй конструкції. Перший турецький безпілотний винищувач, який має злітну вагу 6 тонн, використовуватиме всі боєприпаси національного виробництва та матиме потужний мультиплікатор із запланованою вантажопідйомністю 1500 кілограмів. Безпілотний винищувач також матиме високу ситуаційну обізнаність із національним радаром AESA.
Байрактар Кизилельма, який може вести бій повітря-повітря, як пілотовані бойові літаки з агресивними маневрами, на відміну від безпілотних літальних апаратів, також забезпечить ефективність проти повітряних цілей вітчизняними боєприпасами повітря-повітря.